Embassy of Champagne

„Embassy of Champagne“ projekto tikslas – supažindinti su įvairiais šampano namais, jų prekių ženklų stiliumi bei šampano kultūra.

„Embassy of Champagne“ kokybės ženklas jungia žymius LVMH Grupės šampano prekių ženklus – „Veuve Clicquot“, „Ruinart“ ir „Krug”. Kiekvienas prekės ženklas turi savo stilių ir savo istoriją. „Embassy of Champagne“ pavadinimas naudojamas ten, kur siūlomi šių prekių ženklų gėrimai, kur dirba specialius mokymus baigę someljė ir kur klientas gali būti visiškai tikras, kad šampanas jam bus patiektas tinkamu būdu ir tinkamos temperatūros.

Šampano ambasados Vilniuje:
T’IAna (Didžioji 3, Vilnius)
Glory Bar (Aušros vartų 5, Vilnius)
Epernay (Etmonų 2, Vilnius)

butelį atidarius kliento akivaizdoje ir kamštį ištraukus nesukant ir be triukšmo – jei butelis atkemšamas triukšmingai, šampanas praranda didelę dalį jam būdingų burbuliukų.

 

img-big1

 

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad šampaną visada reikia patiekti…

…atšaldytą iki 6–8 °C temperatūros, tuomet putojančio vyno skonis ir kvapas atsiskleidžia geriausiai.
…tinkamoje taurėje – iki šiol populiariausios buvo „flute“ tipo taurės (putojančio vyno taurės ant aukštos kojelės), tačiau šiandien someljė vis dažniau rekomenduoja naudoti didesnes baltojo vyno taures arba – ilgai brandinto („vintage“) šampano atveju – netgi raudonojo vyno taures, nes į jas išpilstyto gėrimo skonis ir kvapas būna dar ryškesnis.
…butelį atidarius kliento akivaizdoje ir kamštį ištraukus nesukant ir be triukšmo – jei butelis atkemšamas triukšmingai, šampanas praranda didelę dalį jam būdingų burbuliukų.

Vakarieniaudami restorane žmonės dažniausiai užsisako vieną ar dvi taures šampano – tai tinka prie maisto, bet nėra taip brangu kaip pirkti iš karto visą butelį. Tokią galimybę – užsisakyti taurę šampano – siūlo visos šampano ambasados prekiniu ženklu pažymėtos vietos. Šiandien šampanas jau nebėra tik prieš vakarienę patiekiamas aperityvas. Vis dažniau jis geriamas kaip aukštos kokybės vynas prie įvairių žuvies ir mėsos patiekalų, o saldesni šampanai derinami prie desertų.

Someljė vis dažniau rekomenduoja naudoti didesnes baltojo vyno taures arba – ilgai brandinto („vintage“) šampano atveju – netgi raudonojo vyno taures, nes į jas išpilstyto gėrimo skonis ir kvapas būna dar ryškesnis.

 

Daugelis „Embassy of Champagne“ vietų turi atskirą šampano meniu, taip klientui lengviau pasirinkti šampano rūšį. Tačiau ir someljė visada yra pasiruošę tiksliai patarti, kuris iš meniu nurodytų putojančių vynų labiausiai tinka prie Jūsų mėgstamo patiekalo.

Renkantis vieną ar kitą šampaną, visada svarbu atsižvelgti į prekių ženklo stilių, gėrimo pagaminimo būdą, gamyboje naudotų vynuogių rūšių dalį jo sudėtyje bei gėrimo sausumo laipsnį. „Prike“ siūlo skirtingų šampano rūšių, tinkančių prie įvairių patiekalų…

 

PAVYZDŽIUI:

Ruinart Blanc de Blancs – pagamintas iš „Chardonnay“ vynuogių, pasižymi kreminiu skoniu, jį rekomenduojama vartoti prie užkandžių, laukiant karšto patiekalo.

Veuve Clicquot Brut Yellow Label – jo gamybai naudojamas didesnis kiekis iš „Pinot Noir“ vynuogių pagaminto žaliavinio vyno ir ilgiau brandintų „reserve“ vynų. „Veuve Clicquot Brut“ patiekiamas kaip aperityvas prie užkandžių, tačiau puikiai tinka ir prie salotų ar šaltųjų jūros gėrybių patiekalų.

Krug Grand Cuvee – pasižymi sodriu ir subalansuotu skoniu, taip pat mineralų niuansais bei kontrastiniu poskoniu. Rekomenduojama vartoti derinant su mėsos patiekalų skoniu ir aromatu.

Saldesnis šampanas tinka prie desertų, tačiau svarbu, kad desertas nebūtų per saldus ir taip pat turėtų gaivinančių sudėtinių dalių. Veuve Clicquot Demi Sec – didesnį cukraus kiekį turintis šampanas, rekomenduojamas vakarienės pabaigai.

Drąsiai klauskite patarimo oficianto ar someljė!

img-big2

Dėmesio! Tai alkoholis. Alkoholis gali pakenkti jūsų sveikatai.